Haber ve Duyurular

Fen Bilimleri Enstitüsü, Lisansüstü Sınav Sonuçları

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

LİSANSÜSTÜ SINAV SONUÇLARI

2020-2021 Eğitim-Öğretim Güz Yarı Yılında 08-09 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılan Lisansüstü Giriş sınavlarında başarılı olarak, Enstitümüz Yüksek Lisans ve Doktora programlarında öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerin listesi aşağıda belirtilmiştir.

Başarılı öğrenciler, Lisansüstü kesin kayıtlarını 03-04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapmalıdır.

Yeni öğrencilerimize eğitim hayatında başarılar dileriz.

 

BAHÇE VE TARLA BİTKİLERİ ANABİLİM DALI

(Yüksek Lisans)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Saltanat SULTANOVA

78,86

Başarılı

2.

Nursultan ESENOV

78,65

Başarılı

3.

Akay ABDIRAYEV

73,58

Başarılı

4.

Beknazar ANARBAYEV

70,32

Başarılı

 

 

BİTKİ KORUMA ANABİLİM DALI

(Yüksek Lisans)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Sagınıç TÖLÖNBEK KIZI

75.67

Başarılı

 

 

BİYOLOJİ ANABİLİM DALI

(Yüksek Lisans)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Gulsiya BARATALİYEVA

77,93

Başarılı

2.

Aydana KAZİEVA

77,83

Başarılı

3.

Aygerim COLDOŞBEKOVA

76,13

Başarılı

4.

Diana MUSAEVA

71,28

Başarılı

5.

Zarina ABDRAŞITOVA

69,75

Başarılı

6.

Sancar ŞARŞENBEKOV

68,15

Başarılı

 

 

BİYOLOJİ ANABİLİM DALI

(Doktora)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Meerim RUSLANBEKOVA

81.10

Başarılı

 

 

BİYOTEKNOLOJİ ANABİLİM DALI

(Yüksek Lisans)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Daniel KİMSANALİEV

87,80

Başarılı

2.

Adinay KARIPOVA

80,75

Başarılı

3.

Alina SEYDAHMATOVA

66,85

Başarılı

4.

Tattıgül SABIRKULOVA

64,53

Başarılı

 

 

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI

(Yüksek Lisans)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Miraida İSAKBEK KIZI

81,34

Başarılı

2.

Yusuf ZİYA

77,56

Başarılı

3.

Abdulkadır İNAN

75,49

Başarılı

4.

Bufatima NURMAHAMAD KIZI

66,45

Başarısız

5.

Nasipa İBRAGİMOVA

41,14

Başarısız

6.

Aycamal KURBANOVA

31,97

Başarısız

 

NO

ADI SOYADI

Rakamla

Yazıyla

1.

Beksar GASANOV

91

Başarılı

 

 

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI

(Yüksek Lisans)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Aycan MAKSATBEKOVA

73,74

Başarılı

2.

Ayturgan COLBORSOVA

73,63

Başarılı

3.

Çolpon BEYŞENBİ KIZI

71,68

Başarılı

4.

Elnura CUMADİLOVA

68,07

Başarılı

 

 

KİMYA MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI

(Yüksek Lisans)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Diana ABDIHALİLOVA

79,58

Başarılı

2.

Altınay ABDIRAŞİT KIZI

76,84

Başarılı

3.

Tilek AŞİMOV

76,61

Başarılı

4.

Kalıs IDIRISOV

75,35

Başarılı

5.

Meerim SULTANOVA

72,48

Başarılı

6.

Meerim MIRZAGÜL KIZI

66,37

Başarılı

7.

Tagay BEYŞEEV

64,54

Başarılı

8.

Azima AYTKULUYEVA

60,12

Başarılı

 

 

MATEMATİK ANABİLİM DALI

(Yüksek Lisans)

No

Adı Soyadı

SONUÇ

Rakamla

Yazıyla

1.

Begimay CUMAKOVA

84,57

Başarılı

2.

Eliza APSAMAT KIZI

82,62

Başarılı

3.

Aydana CUMAKOVA

79,96

Başarılı

4.

Mırzaım İMETALİYEVA

78,73

Başarılı

5.

İndira CUMADİLOVA

78,48

Başarılı

6.

Fatih YASTI

75,21

Başarılı

7.

Alina RISKULOVA

74,46

Başarılı

8.

Daniyar DIYKANOV

70,95

Başarılı

9.

Adina AŞIRBEKOVA

65,77

Başarılı